Strona Niedzielska.pl korzysta z plików cookies, żeby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze używanie strony oznacza ,że zgadzasz się na ich użycie polityka prywatności

Tomograf Tychy | Tomografia komputerowa RTG Tychy | CBCT

Tomograf Tychy | Tomografia komputerowa RTG CBCT w Cime w Tychach

   Tomografia 3D RTG CBCT Galileos Sirona Comfort Plus umożliwia nam wykonywanie zdjęć tomograficznych o szerokim polu obrazowania i świetnej jakości. W trakcie konsultacji z Profesor Iwoną Niedzielską wykonane zdjęcia są pokazywane na ekranie telewizora, gdzie pacjent jest w stanie samemu dokładnie zobaczyć planowanie leczenia.

Urządzenie Galileo Comfort Plus posiada dodatkowo funkcję Facescan, która pozwala na nałożenie struktury tkanek miękkich - skóry twarzy, na część kostną wykonanego zdjęcia RTG. Pacjent widzi zatem swoją twarz oraz strukturę kostną na wykonanym zdjęciu. Po wykonanym zdjęciu 3D przekazywany jest pendrive lub płyta CD, którą można otworzyć na własnym komputerze. Nośnik danych poza plikiem zdjęcia posiada również oprogramowanie, na którym pracujemy w naszej pracowni RTG Tychy. Umożliwia ono przejrzenie zdjęcia w taki sam sposób jak pracownicy naszej pracowni RTG w Tychach.

Informacja:
Działając zgodnie z wymaganiami określonymi w Art. 32c pkt. 2 Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (t. jedn. Dz. U. z 2021 r., poz. 1941) informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz że nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.

Dlaczego skorzystać z usług tomografii komputerowej RTG CBCT w Cime Tychy?

- Urządzenie Sirona Galileos Comfort Plus ma bardzo duże pole obrazowania
- Zdjęcia są bardzo dokładne i szczegółowe
- Tomografia komputerowa RTG CBCT Sirona umożliwia wykonanie również zdjęcia Facescan, czyli naszej twarzy nałożonej na tkankę kostną.
- Pacjent otrzymuje płytę CD lub pendrive z nagranym zdjęciem i oprogramowaniem do jego otworzenia na urządzeniu z systemem operacyjnym Windows.
- Na życzenie Pacjenta, udostępniamy przestrzeń dyskową na naszym prywatnym serwerze. Dzięki temu generujemy link z hasłem, który może zostać przekazany lekarzowi prowadzącemu, zamiast nośników fizycznych, lub przesłane na odległość.
- Dawka promieniowania, którą otrzymuje Pacjent, jest porównywalna z jednym klasycznym zdjęciem pantomograficznym. Efektywny czas naświetlania to zaledwie 7s.
- Skan wykonywany jest podczas jednego obrotu, który trwa tylko 14 sekund i daje pole wynikowe 15x15x15 cm.


Przedstawiamy filmy z wykonania tomografii komputerowej RTG CBCT w Cime Tychy


FAQ - pytania i odpowiedzi związane z tomografią komputerową RTG CBCT

1. Czy wykonanie tomografii komputerowej RTG CBCT w Cime Tychy jest bolesne?

Tomografia komputerowa RTG CBCT jest zupełnie bezbolesna. Pacjent zostaje ustawiony w pozycji stojącej w urządzeniu, unieruchomiony wkładkami do uszu i następnie wykonywany jest jeden obrót maszyny, który trwa około 15 - 17 sekund.

2. Czy usługa jest bezpieczna?

Tak, ale nie można jej wykonywać w sytuacji, gdy kobieta jest w ciąży. Przed wykonaniem badania / tomografi komputerowej RTG zbieramy zawsze wywiad z Pacjentem, zdejmujemy wszelkie części metalowe z okolic głowy, zakładamy fartuch ochronny, który ma zabezpieczać w szczególności tarczycę przed przyjęciem dawki promieniowania.

3. Czy na wykonanie skanu RTG CBCT w Cime w Tychach trzeba się specjalnie umawiać?

Tak, Pacjenci rejestrowani są przez opiekuna Pacjenta pod numerem: 786-921-885. Należy przedzwonić i umówić się na wykonanie skanu. Terminy ustalane są indywidualnie.

4. W jakiej formie otrzymam zdjęcia i czy mogę je samemu zobaczyć w domu?

Każdy Pacjent otrzymuje podpisaną płytę CD, która zawiera zdjęcia z tomografii komputerowej RGT CBCT oraz specjalne oprogramowanie, umożliwiające przeglądanie zdjęć na własnym komputerze. Na życzenie Pacjenta, eksportujemy również zdjęcia do formatu Dicom, który pozwala na odczyt skanów w wielu dostępnych na rynku oprogramowaniach medycznych. Dodatkowo, jeżeli jest taka potrzeba, zakładamy Pacjentowi przestrzeń dyskową w chmurze na naszym serwerze gabinetowym i przekazujemy indywidualny login i hasło. To rozwiązanie umożliwia przesłanie w dowolnej chwili skanów z tomografii komputerowej RTG CBCT drogą elektroniczną do innego lekarza, pracowni, bez konieczności dowożenia nośnika osobiście.

5. Czym się różni tomografia stożkowa od konwencjonalnej?

Tomografia stożkowa CBCT jest rodzajem tomografii komputerowej, która wykorzystuje sondę do przeskanowania obrazu ciała pacjenta z ruchomymi wiązkami promieni rentgenowskich. Podczas gdy tradycyjna tomografia komputerowa skanuje całe ciało pacjenta, tomografia stożkowa skupia się na określonym obszarze ciała i pozwala uzyskać bardziej szczegółowe informacje o tej części.

6. Do czego jeszcze wykorzystujecie państwo zdjęcia z tomografii RTG w Cime Tychy?

Prócz diagnostyki i podstawowego planowania leczenia opartego o wykonane zdjęcia 3D, zajmujemy się jeszcze tworzeniem modeli 3D. Przygotowywujemy skany w specjalistycznym oprogramowniu, obrabiamy je, a następnie drukujemy na własnych drukarkach. Dzięki wydrukowanym modelom, możemy bardzo dokładnie zaplanować zabieg. W niektórych przypadkach posiadanie modelu jest wręcz niezbędne w celu poprawnego przeprowadzenia skomplikowanego zabiegu. Przykłady zastosowania takiej technologii można obejrzej sekcji nasze prace.

7. Czym charakteryzuje się państwa skaner RTG CBCT Sirona Galileos?

Sirona Galileos Comfort Plus to nowoczesny tomograf komputerowy RTG CBCT, stworzony do precyzyjnego i szczegółowego skanowania i diagnostyki. Urządzenie wykorzystuje technologię stożka promieniowego (CBCT), aby zapewnić lekarzom wysokiej jakości obrazy 3D, dzięki którym można uzyskać bardziej szczegółowe informacje o obszarze badania. Ten system posiada łatwy w obsłudze interfejs użytkownika i oferuje również opcje bezbolesnego skanowania pacjenta. Sirona Galileos Comfort Plus jest cenionym przez lekarzy narzędziem diagnostycznym, ponieważ pozwala na precyzyjne skanowanie i tworzenie trójwymiarowych obrazów przez wykorzystanie technologii komputerowej tomografii RTG CBCT. Tomografia komputerowa RTG CBCT daje lekarzom możliwość dokładnego monitorowania stanu pacjenta, a także diagnostyki problemów medycznych. System ten pomaga lekarzowi ocenić funkcjonowanie narządów wewnętrznych pacjenta, co pozwala na wczesną detekcję choroby, umożliwia optymalizacje terapii oraz zmniejsza ryzyko powikłań. Dzięki temu systemowi można łatwo identyfikować i diagnozować problemy medyczne bezbolesnie i szybko. Sirona Galileos Comfort Plus wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużym polem obrazowania, co daje nam przewagę w postaci możliwości uchwycenia prawie całej czaszki człowieka.


Tomograf Tychy - Tomografia komputerowa RTG CBCT pacjenta w Cime Tychy Tomograf Tychy - Tomografia komputerowa RTG CBCT pacjenta w Cime Tychy Tomograf Tychy - Tomografia komputerowa CBCT z funkcją sicat air w Cime w Tychach

Cennik usług tomografii komputerowej RTG CBCT w Cime Tychy

Wykonanie jednego zdjęcia: 500 zł brutto
Dokładny cennik dostępny w dziale cennik.

W celu umówienia się na wykonanie zdjęcia należy przedzwonić do rejestracji: 786-921-885